Şüphe - Doubt / 2008 / Türkçe Dublaj / Bedava İzle

http://i44.tinypic.com/b3mp1x.jpg
Tür:Dram / Gizem
Yönetmen:John Patrick Shanley
Senaryo:John Patrick Shanley
Müzik:Howard Shore
Süre:104 Dk ..
Oyuncular:Amy Adams, Philip Seymour Hoffman, Bridget Megan Clark, Meryl Streep, Viola Davis, Joseph Foster, Lloyd Clay Brown, Carrie Preston, Lloyd Clay Brown, Joseph Foster
Konu:1964 yılındayız. Bronx’taki St. Nicholas kilisesi… Karizmatik Rahip Flynn (Philip Seymour Hoffman), korkunun ve disiplinin gücüne yürekten inanan Rahibe Aloysius Beauvier’in (Meryl Streep) ateşli bir şekilde savunduğu katı gelenekleri yıkmak için çaba göstermektedir.
Ülkenin politik iklimindeki değişim rüzgarlarının kilise camiasını da etki altına almasıyla okula ilk kez Donald Miller adlı siyah bir öğrenci kabul edilmiştir. Geleceğe umutla bakan genç ve masum rahibe James (Amy Adams), Peder Flynn ile ilgili bir şüphesini Rahibe Aloysius ile paylaşarak Peder Flynn’ın Donald’a karşı aşırı bir yakınlık gösterdiğini anlatır. Bu iddia ve suçlama üzerine harekete geçen Rahibe Aloysius, gerçeği ortaya çıkartmak ve Peder Flynn’ı okuldan attırmak için büyük bir mücadele başlatır. Rahibe Aloysius artık Peder Flynn’a karşı müthiş bir irade savaşına kilitlenmiştir. Bu mücadelenin hem kilise hem de okul üzerinde yıkıcı sonuçlar getirmesi tehlikesi vardır ..

0 yorum:

Yorum Gönder